سامانه مدیریت ناوگان خودرویی

سامانه مدیریت ناوگان خودرویی، راهکاری جامع بوده که در راستای توسعه حوزه حمل و نقل ارائه میگردد.

نیازهمیشگی مدیران صنعت حمل و نقل یافتن روشهای بهینه برای نظارت دقیق برارکان سیستم حمل و نقل اعم از انواع خودروها و حتی نیروهای انسانی بوده که شرکت کامپیوتر و روشهای مکانیزه بر اساس این نیاز اقدام به توسعه سامانه ردیابی ناوگان خودرویی نموده است.

با استفاده از سامانه ناوگان خودرویی میتوان از محل دقیق وسایط آگاه گردید و وضعیت لحظه ای آنها را روی نقشه مشاهده نمود.

ردیاب ناوگان حمل و نقل امکاناتی از قبیل تعریف کاربر،تعریف سطح دسترسی،گروه بندی خودروها،تعریف انواع هشدارها و….را دارد.

و همچنین قابلیت اضافه و کم کردن کاربران،پرسشنامه ها و مدیریت آنها را خواهد داشت.

یکی از شاخصهای مهم در ارزیابی کارایی سیستم ناوگان خودرو تعداد کاربرانی است که سامانه قابلیت پاسخگویی به آنها را دارد.

بخش زیر سیستم مدیریت کاربران و سطوح دسترسی در اختیار مدیر سیستم قرار دارد و امکان تعریف و فعالسازی کاربران و گروه های کاربری و تعیین سطح دسترسی آنها به بخش های مختلف سامانه را میسر خواهد نمود.

قابلیت های اصلی این سیستم عبارتنداز:

  1. تعریف و ویرایش کاربران به تعداد نامحدود
  2. تعریف نقشها و ویرایش آنها به تعداد نامحدود
  3. فعال و غیر فعالسازی کاربران
  4. الزام کاربران به تغییر کلمه عبور در فواصل زمانی خاص

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه مدیریت ناوگان خودرویی با پشتیبانی شرکت کامپیوتر و روشهای مکانیزه تماس بگیرید.

لوازم جانبی ردیابهای GPS

  بسیاری از قابلیتها هستند که شرکتهای ارائه دهنده خدمات ردیابی  را از سایر تولید کنندگان ردیاب GPS متمایز میکند. یکی از این قابلیتها، امنیت ،بازرسی و نظارت بر دستگاه های ردیاب میباشد. ردیابهای GPS میتوانند از لوازم جانبی مختلف پشتیبانی کنند. مدلهای این ردیاب از سنسورهای خارجی پشتیبانی میشوند و به طور مستقیم به پلت فرم متصل میشوند. برای مثال کاربر میتواند هنگام سرقت سوخت ، هشدار دریافت کند. درآمریکا ی لاتین ردیابهای GPS پرطرفدارهستند زیرا در این کشور سرقت سوخت،یک مشکل بزرگ است.

یکی دیگر از لوازم جانبی که همراه یک ردیاب متصل میشود، کارت RFID است. کارت RFID به ردیاب خودرو وصل میشود و احتراق و آتش سوزی را کنترل میکند. این کارت، امنیت را برای رانندگان بالا میبرد.

سنسورهای دما،مهمترین وسیله برای نظارتبر وسائل نقلیه اند. این سنسورها شبیه سنسورهای سوخت هستند،که این امکان را دارند تا در دماهای خاص هشدار دهند.

یکی دیگر از لوازم جانبی سوئیچ های رله است، که یک سنسور مغناطیسی بسیار حساس داردکه استارت خودرو را کنترل میکند. این دستگاه با ردیاب  GPSهمراه شده و اگر خودرو به سرقت رفته باشد موتور را خاموش میکند. این عملکرد با یک پیام متنی به ردیاب  GPSانجام میشود.

موارد ذکر شده فقط بخشی از لوازم جانبی است که سطح امنیتی این ردیاب ها را افزایش میدهند برای اطلاعات بیشتر در مورد هریک از لوازم جانبی و یا آنچه که ردیابهای GPS پشتیبانی میکنند لطفا باشرکت کامپیوتر و روشهای مکانیزه تماس بگیرید.

ایمنی کودکان با استفاده از دستگاه ردیاب GPS

ایمنی کودکان یکی از مهم ترین مسائلی است که در سالهای اخیر توجه ویژه ای به آن می شود.

پدر و مادر به خاطر امنیت فرزندانشان مایلند در بیشتر مواقع همراه آنها باشند اما این کار امری غیر ممکن است.

شرکت کامپیوتر و روش های مکانیزه با بررسی کردن مسئله ی امنیت کودکان، روش ها و دستورالعمل هایی را اجرایی کرده که با این روش، نیاز به حضور همیشگی والدین در کنار فرزندانشان نیست.

در این روش، با اضافه کردن یک دستگاه امنیتی مانند MT90 GPS  توانسته تا حدی از بروز خطرات جلوگیری کند و فاکتورهای امنیتی را افزایش دهد.

این ردیاب GPS  ، بسیار کارآمد است و قابلیت شنیدن و صحبت کردن دارد که میتواند امکان گفت و گوی مستقیم والدین  با فرزند خود را فراهم کند.

دستگاه  ردیاب GPS بسیار شبیه به تلفن همراه است و استفاده از آن بسیار ساده است.این دستگاه امکان ردیابی فرزندان در لحظه را به پدر و مادر می دهد.

SO.S  دکمه اضطراری است که هنگام فشردن آن محل دقیق را ارسال و یک تماس صوتی آغاز میکند.

بر خلاف یک تلفن همراه ساده ،  MT90، تنها تماس های تلفنی از قبل برنامه ریزی شده را دریافت میکند.

این ردیاب  GPS برنامه ریزی شده است تا والدین با نظارت و شنیدن پی در پی صدای کودکان خود از سلامت آنها مطمئن شوند. این نوع از GPS ردیاب با انواع هشدارو محدوده جغرافیایی سازگار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ردیاب GPS  با نماینده فروش CMS تماس بگیرید

ساخت دستگاه کنترل خستگی و خواب آلودگی هنگام رانندگی

گروه Meitrack  موفق شد سیستم جدیدی طراحی کند که می تواند خستگی یک راننده را پیش بینی کند.

خستگی راننده یکی از دلایل اصلی تصادفات در رانندگی های طولانی مدت است زیرا بسیاری از رانندگان با کمبود خواب و استراحت مواجه می شوند.

این سیستم نقش موثری در کاهش تصادفات و بروز حوادث ناگوار دارد.همچنین از عادت های بد، هنگام رانندگی جلوگیری می کند.

سیستم کنترل خستگی راننده با سیستم قدرتمند MS03 Meitrack  همراه با واحد سخت افزاری نظارت A89  کار می کند.

این سیستم در داشبورد ماشین روبه روی راننده نصب می شود و دوربین پیشرفته آن با تمرکز روی چهره راننده می تواند حالت های صورت او را مانند: خمیازه کشیدن، پریشانی و …. تشخیص دهد.

همچنین این سیستم، قدرت تشخیص استفاده از تلفن همراه برای تماس یا ارسال پیام را دارد و حتی می تواند سیگار کشیدن راننده در اتومبیل را تشخیص دهد و به سرعت با هشدارهای تصویری و صوتی به راننده پاسخ دهد. این سیستم برای کمک به رانندگان طراحی شده است و به راحتی می توان آن را برای هر وسیله نقلیه تجاری یا شخصی استفاده کرد.نصب و استفاده این سیستم بسیار ساده است و می تواند با استفاده از وب سایت یا برنامه تحت نظارت باشد.

سامانه بازرسی و نظارت

بازرسی و نظارت از مهم ترین اصول مدیریت در همه سیستم ها به شمار می آیند که اگر به شکل درست انجام شود تاثیر چشمگیری در بهبود روند کار، افزایش بهره وری کارکنان، حفظ حقوق کارکنان و همینطور جلوگیری از بروز تخلفات و پیشگیری از هزینه های اضافی دارد.

شرکت کامپیوتر و روش های مکانیزه نرم افزاری با عنوان سامانه بازرسی و نظارت طراحی کرده است که امکان بازرسی و نظارت به صورت آنلاین و با جزئیات کامل را برای مدیران و بازرسین فراهم میکند.

این نرم افزار به کمک یک وسیله سخت افزاری  مانند تبلت یا موبایل توسط بازرسین کنترل می شود.

بازرسین میتوانند با تایید موقعیت جغرافیایی،گزارش بازرسی خود را از طریق یک زیرساخت مخابراتی wi-fi)  یاGPRS ) به مرکز اصلی ارسال کنند و مرکز اصلی این گزارشات را دسته بندی و اولویت بندی می کند.

نرم افزار بازرسی و نظارت قابلیت ارسال عکس برای مشاهده جزئیات بیشتر و نقشه ی راه و ترافیک برای موقعیت یابی را دارد.

در این نرم افزارمحدودیتی برای تعریف کاربران وجود ندارد و امکان ثبت برنامه زمانی برای بازدیدهای دوره ای، مشخصات جغرافیایی، مدارک و مجوزهای مورد نیاز برای هر بازدید وجود دارد.همچنین این نرم افزار قابل ویرایش است و ویژگی پاسخگویی همزمان به چند کاربر را دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه بازرسی و نظارت با پشتیبانی شرکت کامپیوتر و روش های مکانیزه تماس بگیرید.